تامین پارکینگ در نقاط مختلف یزد
تامین پارکینگ در نقاط مختلف یزد

فرماندار یزد بر ضرورت کنترل و مدیریت بازار شب عید توسط دستگاه‌های نظارتی تاکید کرد. به گزارش گفتارنامه، سیدمحمد رستگاری در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان یزد با اشاره به ضرورت نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد نوروزی دستگاه‌ها و اصناف در ایام نوروز، اظهار داشت: نظارت بر قیمت ها در بازار به ویژه در […]

فرماندار یزد بر ضرورت کنترل و مدیریت بازار شب عید توسط دستگاه‌های نظارتی تاکید کرد.

به گزارش گفتارنامه، سیدمحمد رستگاری در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان یزد با اشاره به ضرورت نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد نوروزی دستگاه‌ها و اصناف در ایام نوروز، اظهار داشت: نظارت بر قیمت ها در بازار به ویژه در ایام نوروز تشدید می شود و بیشتر و دقیق تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه مردم باید اقدامات ستاد خدمات سفر شهرستان را ببینند، ادامه داد: تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید ایام نوروز را در یزد حضور داشته باشند و به امور و برنامه‌ها نظارتو رسیدگی داشته باشند.

فرماندار یزد با بیان اینکه بازدیدهای میدانی و انجام گشت‌های سر زده در این ایام شدت خواهد داشت افزود: با تعامل و هماهنگی بین بخشی در ارائه خدمت صحیح به مسافران نوروزی و تلاش شبانه روزی گروه های نظارت و کنترل بازار از جمله ضرورت‌های اجرایی در بحث خدمات نوروزی است.

رستگاری با تاکید بر نظارت‌های بهداشتی در بحث تامین امنیت غذایی مسافران نوروزی در یزد اضافه کرد: لازم است مجوزهای لازم برای ایجاد غرفه و بازارهای نوروزی در یزد با رعایت کامل قانون باشد و تمامی مواد و تبصره های قانونی در این مهم دیده شود.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر حضور مسافران نوروزی در یزد و لزوم دسترسی به اماکن دیدنی و تاریخی به ویژه در بافت ثبت شهده جهانی عنوان کرد: تامین پارکینگ در نقاط مختلف یزد نقش مهمی در کنترل ترافیک و ارتباط محورهای مواصلاتی به بافت تاریخی ایفا می‌کند.

فرماندار یزد با اشاره به اهمیت تدوین برنامه‌های شاد و متنوع ویژه نوروز در سطح شهر یزد، تاکید کرد: برخورد خوب با مسافران نوروزی و در دسترس بودن مدیران واحدهای مختلف ملاک ارزیابی فرمانداری در ستاد خدمات سفر شهرستان یزد است.

همچنین با اشاره به لزوم مشارکت مردم برای کاهش بار ترافیکی ایام نوروز خاطرنشان کرد: باید برای کنترل ترافیک برنامه‌ریزی دقیقی از سوی دستگاه‌های مربوطه انجام شود، مردم نیز باید در روند کنترل ترافیک همکاری لازم را با دستگاه مربوطه انجام دهند.