تاکید بر وصیت امام
تاکید بر وصیت امام
با این اظهارات سیدحسن خمینی که وعده سخن گفتن از وصیت امام را مطرح نموده، احتمالا فصل تازه‌ای را در این مجادله شاهد خواهیم بود.

گفتارنامه: سید حسن خمینی نوه بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و تولیت آستان امام خمینی(ره) در دیدار با مدیران گزینش کل شهرداری تهران، در بخشی از اظهارات خود گفت: “وصیت چکیده فکر و جان و روح یک فرد است. مثل وصیت نامه امام که البته من درباره آن سخن خواهم گفت، نمی توان به بخشی از آن مومن باشیم و به قسمتی از آن کافر.”

به نظر می‌رسد این اظهارات سیدحسن خمینی ناظر به بحث جدی ورود نظامیان به انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ می‌باشد. موضوعی که محل بحث فراوان میان سیاست‌مداران و جناح‌های سیاسی شده است.

هرچند تا به حال تنها فردی که برای انتخابات ۱۴۰۰ رسما اعلام کاندیداتوری کرده، سردار دهقان بوده که یک نظامی می‌باشد.

بنابر تاکید موکد امام خمینی(ره)، نظامیان نباید به سیاست ورود کنند‌ اما محافظه‌کاران معتقدند امام هیچوقت سپاهیان را نظامی خطاب نمی کرده است. ضمن آن‌که از جهت رفتار و منش کمتر کسی سپاهیان را نظامی به معنی عرفی آن می‌داند.

به هر تقدیر جدال سیاسی میان موافقان و مخالفان ورود نظامیان به انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار داغ است و حال با این اظهارات سیدحسن خمینی که وعده سخن گفتن از وصیت امام را مطرح نموده، احتمالا فصل تازه‌ای را در این مجادله شاهد خواهیم بود.