تشنگان قدرت!
تشنگان قدرت!
آیا مسئولین عالی رتبه کشور از این که مدیر منصوب‌شان ضعیف و ناکارآمد بوده و در راه ایفای مسئولیت ناتوان ارزیابی ‌شود هیچ نگرانی و احساس گناه و شرمساری دارند؟

گفتارنامه: امیرحسین شیروی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور در یادداشتی که برای گفتارنامه ارسال نموده درخصوص انتصاب غلامرضا شریعتی به عنوان ریاست سازمان استاندارد نوشت:

ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت (شهید بهشتی)_ نمی‌دانم آیا هنوز کورسویی از این شعار که حقیقتاً در آغاز انقلاب مصادیق فراوان داشت دیده می‌شود؟

آیا کاردانی، تعهد، تخصص و اخلاق، ملاک و ضابطة نصب افراد در مصادر حکومتی است یا ملاحظات رفاقتی، گروهی و خانوادگی؟

آیا مسئولین عالی رتبه کشور از این که مدیر منصوب‌شان ضعیف و ناکارآمد بوده و در راه ایفای مسئولیت ناتوان ارزیابی ‌شود هیچ نگرانی و احساس گناه و شرمساری دارند؟

آیا افکار عمومی، نظر نخبگان و رضایت عامه جایی در تصمیمات عزل و نصب مدیران دارد؟

افسوس! که پاسخ این سؤالات و بسیاری پرسش‌های مشابه با آرمان‌های انقلاب اسلامی فرسنگ ها فاصله دارد.

روی سخنم به شماست: آقایان روحانی ، جهانگیری و واعظی ! دو سال است که ارزیابی مراجع زیر نظر خودتان عملکرد استاندار خوزستان را بسیار ضعیف ارزیابی کرده است، نظر فرهیختگان استان را هم شنیده بودید، بهتر نبود با مردم صادق می بودید و اعلام می کردید که سرنوشت مردم برای ما اصلاً اهمیت ندارد، آنچه ضروری است یافتن یک پست مناسب برای جابجایی دوستمان می‌باشد.

هر چه می‌خواهد طول بکشد، نه وضعیت شما ۵ میلیون خوزستانی مهم است و نه تأثیر بهم ریختگی مهم ترین استان کشور در سرنوشت کل ملت ایران!

شما سه نفر بزرگترین حامیان ایشان بوده و هستید، البته دلیل این حمایت غریب بر ما مردم خوزستان پوشیده است، به‌نظر می‌رسد شما مسائلی می‌دانید که هیچکس نمی‌داند. اما برای خداوند بزرگ آشکار است و ما هم چاره‌ای جز شکایت بردن به درگاه حق تعالی نداریم.

حداقل سازمان‌های تخصصی و مؤثر در سلامت و ایمنی مردم مظلوم ایران را جولانگاه بازی‌های مستانه خود قرار ندهید.

لابد ادعای شایسته سالاری و مردم سالاری هم دارید؟

متأسفم برای خود و آحاد ملت ایران که مجریان امورش در این قد و اندازه هستند، شما جز در قد و اندازه خود کسی را نمی شناسید.
مولوی در وصف موش کور می‌گوید:
در بُن سوراخ بنّائی گرفت – در خور سوراخ دانائی گرفت