تغییر ساعات کاری را در ماه رمضان اجرایی کنید
تغییر ساعات کاری را در ماه رمضان اجرایی کنید
تغییر ساعت کاری در ماه مبارک رمضان علاوه بر اینکه موجب کاهش مصرف برق و آب در ادارات خواهد شد راندمان و بازده کاری کارمندان را نیز افزایش خواهد داد.

گفتارنامه: با نزدیک شدن به فصل گرما و افزایش مصرف برق به ویژه در ساعات پیک، مسئولان صنعت برق به خاموشی های مقطعی به عنوان یک راهکار روتین و معمول در چنین مواقعی روی می آورند. این اتفاق در سال گذشته که یکی از گرم ترین تابستان ها را پشت سر گذاشت بارها رخ داد.حتی کار بدانجا رسید که در رخدادی بی سابقه شروع ساعت کاری در نیمه تیرماه در ادارات و سازمان های دولتی در تهران از ۶ صبح تعیین شد. هر چند این موضوع یک راهکار اضطراری بود اما تا حد زیادی موجب شد مصرف کاهش یابد و در نتیجه از تعداد و مدت خاموشی ها نیز کاسته شد.
در چند روز اخیر نیز شاهد خاموشی های مقطعی در تهران و برخی شهرهای دیگر هستیم که کلافگی مردم و اختلال موقت در روند کاری ادارات و سازمان ها را به دنبال داشته است.
به نظر می رسد راهکار تغییر ساعت کاری در ماه های گرم برای امسال نیز اجرا گردد اما با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان ، گفتارنامه به مسئولان پیشنهاد می کند تغییر ساعت کاری را در همین ماه مبارک رمضان اجرایی نمایند.
تغییر ساعت کاری در ماه مبارک رمضان علاوه بر اینکه موجب کاهش مصرف برق و آب در ادارات خواهد شد راندمان و بازده کاری کارمندان را نیز افزایش خواهد داد زیرا معمولا در این ماه ، کارمندان به دلیل بیدار شدن در وقت سحر، فرصت استراحت کمی بعد از اذان صبح دارند و باید در ساعت مقرر در محل کار خود حاضر شوند که این موضوع منجر می شود کارمندان با انرژی کم و همراه با کسلی به محل کار خود بروند و طبیعی است که در چنین شرایطی نه می توانند به شایستگی پاسخگوی مراجعه کنندگان باشند و نه اینکه راندمان کاری بالایی داشته باشند.
حال اگر شروع ساعت کاری در ماه مبارک رمضان از ۶ صبح تعیین شود کارمندان با نشاط بهتری وظایف خود را انجام می دهند و صرف نظر از کاهش مصرف برق، آب و گاز در ادارات دولتی، راندمان کاری کارمندان اگر بالاتر نرود پایین تر نیز نخواهد رفت. طبیعی است که این طرح می تواند در صورت صلاحدید مسئولان پس از پایان ماه رمضان نیز تا زمان فروکش شدن موج گرما ادامه داشته باشد.
امید می رود که مسئولان دولت این پیشنهاد را بررسی نموده و تصمیم مطلوبی اتخاذ نمایند.