حضور پلنگ ماده در هزارپیچ/ افزایش ماموران حفاظت در منطقه
حضور پلنگ ماده در هزارپیچ/ افزایش ماموران حفاظت در منطقه

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل محیط زیست گلستان گفت: یک ماده پلنگ به همراه دو توله اش پس از گذشت یکماه همچنان در هزارپیچ حضور دارند. به گزارش گفتارنامه محمود شکیبا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اواسط فروردین ماه نخستین بار یکی از پاراگلایدر سواران گلستان در هزارپیچ یک […]

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل محیط زیست گلستان گفت: یک ماده پلنگ به همراه دو توله اش پس از گذشت یکماه همچنان در هزارپیچ حضور دارند.

به گزارش گفتارنامه محمود شکیبا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اواسط فروردین ماه نخستین بار یکی از پاراگلایدر سواران گلستان در هزارپیچ یک پلنگ ماده را به همراه دو توله اش مشاهده کرد.

وی افزود: این پلنگ ماده همچنان در ارتفاعات هزارپیچ که جزو زیستگاه‌های این حیوان محسوب می‌شود، حضور دارد.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان با اشاره به اینکه انسان غذای پلنگ نیست، ادامه داد: حضور این ماده پلنگ تاکنون برای مردم خطری نداشته چرا که تا زمانی که انسان برای پلنگ مزاحمتی ایجاد نکند این حیوان به کسی حمله نمی‌کند.

وی اضافه کرد: جنگل زیستگاه حیات وحش است و حضور پلنگ در هزارپیچ عجیب نیست و ماهم نمی‌توانیم مانع حضور وی در زیستگاهش شویم؛ فقط تعداد مأموران حفاظت را در هزارپیچ افزایش داده ایم تا بیشتر بررسی و مراقبت کنند که مشکلی پیش نیاد.

شکیبا در پاسخ به این سوال که کدام دستگاه نسبت به تأمین امنیت جانی مردم در هزارپیچ مسئولیت دارد، گفت: به طور قطع تأمین امنیت در اماکن تفریحی با دستگاهی است که امکانات تفریحی و رفاهی را در منطقه فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: هزارپیچ یک گردشگاه قدیمی است و هیچ محدودیتی برای حضور مردم در این منطقه ایجاد نشده است.

وی خاطرنشان کرد: حضور مأموران حفاظت در هزارپیچ افزایش یافته و امید داریم این پلنگ هرچه زودتر به مناطق جنوبی و جنگلی هزارپیچ برود و با تذکراتی که به گردشگران داده می‌شود مشکلی پیش نیاید.

کد خبر