خود اپوزیسیون پندار !
خود اپوزیسیون پندار !
تنها هدف رئیس جمهور پیشین ایران ایجاد شانتاژهای تبلیغاتی است / احمدی نژاد سعی دارد تا خود را به عنوان یک چهره مخالف سیاست های نظام نمایان سازد / او کاندیدا می شود و پس از رد صلاحیت با ایجاد یک موج گسترده، از یک کاندید پوششی و نزدیک به خود حمایت قاطع می کند / نارضایتی عمومی و گسترده در سطح کشور زمینه موج سواری احمدی نژاد را شدیدا فراهم آورده است

گفتارنامه: تلاش برای دیده شدن! این شاید بهترین عبارتی باشد که می توان برای محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران به کار برد که این روزها در تلاش است تا به هر ریسمانی چنگ بزند تا “من هستم” خود را بیش از گذشته فریاد بزند و برایش فرقی نمی کند که حمله به روسای قوای ۳ گانه باشد یا برادر خواندن پادشاه عربستان و یا حتی مصاحبه زنده تلویزیونی با رسانه معاندی همچون صدای فردا که بسیاری از فعالان رسانه ای در زمان ریاست جمهوری اش به بهانه گفت و گو با این دست رسانه ها مورد تهدید و تحدید قرار گرفتند.
‌‌
تنها هدف رئیس جمهور پیشین ایران ایجاد شانتاژهای تبلیغاتی است.
‌‌
اما با نگاه دقیق تر به مواضع اخیر وی می توان به این نکته دست یافت که احمدی نژاد سعی دارد تا خود را به عنوان یک چهره مخالف سیاست های نظام نمایان سازد و نه تنها منتقد و مخالف، بلکه او اکنون در قامت یک اپوزیسیون قد علم کرده است و به نوعی می خواهد خود را جدای از مجموعه نظام معرفی کند هر چند که او عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
‌‌
احمدی نژاد در تلاش است با توجه به وضعیت پیش آمده و ایجاد مشکلات سنگین اقتصادی و معیشتی و نارضایتی عمومی، خود را به عنوان منجی کشور و رهبر جریانات منتقد و مخالف نشان دهد تا از این طریق بتواند با ایجاد سیاست نخ نما شده فشار از پایین و چانه زنی از بالا دوباره راهی برای رسیدن به قدرت پیدا کند هر چند که این هدف باعث خدشه دار کردن آبروی نظام باشد.
‌‌
مصاحبه اخیر احمدی نژاد با رادیوفردا به نوعی مهر تاییدی است بر موارد مطرح شده، او با شناخت کامل نسبت به ضدیت مواضع رادیو فردا با جمهوری اسلامی، این رسانه را برای انجام مصاحبه انتخاب می کند تا در ادامه پروژه اپوزیسیون سازی از خود رسانه های ضد انقلاب را نیز به نوعی با خود در این مسیر همراه سازد.
‌‌
در آخر شاید بتوان به این نکته رسید که احمدی نژاد در سودای رسیدن دوباره قدرت غرق در امواج فردایی شده که برای خود ساخته است و در این میان از هیچ عملی کوتاهی نمی کند.
‌‌
احمدی نژاد می داند با کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ قطعا رد صلاحیت می شود، اما مطمئنا کاندیدا خواهد شد تا پس از رد صلاحیت با ایجاد یک موج گسترده در میان اقشار متوسط رو به پایین و ضعیف جامعه، از یک کاندید پوششی و نزدیک به خود حمایت قاطع کند و او را روانه پاستور نماید.
‌‌
نارضایتی عمومی و گسترده در سطح کشور زمینه موج سواری احمدی نژاد که استاد عوام فریبی است را شدیدا فراهم آورده است.