غلامعلی دهقان: دو قطبی رئیسی_خمینی تنور انتخابات را گرم می‌کند
غلامعلی دهقان: دو قطبی رئیسی_خمینی تنور انتخابات را گرم می‌کند
دوقطبی آقای رئیسی و آقای سید حسن خمینی اگر تنور انتخاباتی را داغ نکند قطعا آن را گرم می کند.

گفتارنامه: غلامعلی دهقان عضو حزب اعتدال و توسعه اظهار داشت: در بین اصولگرایان انقلابی و ارزشمدار آقای رئیسی قدرت اجماع سازی را دارد. او در انتخابات سال ۹۶ نیز نزدیک به ۱۷ میلیون رأی داشت. عملکرد آقای رئیسی در قوه قضائیه نیز می تواند بخشی از جامعه را راضی کرده باشد. اتفاقا مشاهده کردم برخی اصولگرایان نیز همین نظر را دارند.

در میان طیف میانه‌رو تنها کسی که می تواند اجماع را شکل دهد آقای سیدحسن خمینی است. او مورد تأیید اصلاح طلبان سنتی و پیش رو، اعتدالیون و اصولگرایان معتدل است. به نظر می رسد اگر آقای سیدحسن خمینی ورود کند باعث تعالی نظام سیاسی کشور می شود چون او یک مجتهد آگاه به دو مقوله مکان و زمان است و می تواند راهی را که امام خمینی رهبر فقید انقلاب در فقه سیاسی شیعه ایجاد کردند، استمرار ببخشد و بسیاری از چالش هایی که نظام به لحاظ فکری، فرهنگی و فلسفی حل کند.

دهقان افزود: دوقطبی آقای رئیسی و آقای سید حسن خمینی اگر تنور انتخاباتی را داغ نکند قطعا آن را گرم می کند. هرچند که اگر این دوقطبی انتخاباتی شکل بگیرد تنور انتخاباتی داغ هم خواهد شد. حتی ورود یک نفر از این ها هم باعث گرم شدن هرچه بیشتر انتخابات خواهد شد./نامه نیوز