ممنوعیت تردد تانکرهای ترانزیت سوخت در کردستان
ممنوعیت تردد تانکرهای ترانزیت سوخت در کردستان

فرمانده پلیس راه کردستان گفت: ممنوعیت تردد تانکرهای ترانزیت سوخت در تمامی جاده های استان از امروز آغاز شد و در بازه های زمانی معین شده ادامه خواهد داشت. به گزارش گفتارنامه سرهنگ عیسی گوهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این که روزانه به صورت میانگین ۵۰ دستگاه […]

فرمانده پلیس راه کردستان گفت: ممنوعیت تردد تانکرهای ترانزیت سوخت در تمامی جاده های استان از امروز آغاز شد و در بازه های زمانی معین شده ادامه خواهد داشت.

به گزارش گفتارنامه سرهنگ عیسی گوهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این که روزانه به صورت میانگین ۵۰ دستگاه انواع کامیون های ترانزیت سوخت در جاده های استان تردد می کنند، اظهار داشت: مرحله اول ممنوعیت تردد این تانکرها امروز ۲۵ اسفند آغاز شد و تا پنج فروردین سال آینده ادامه دارد.
وی اضافه کرد: مرحله دوم ممنوعیت این خودروها نیز از هشت فروردین تا ۱۷ فروردین سال آینده اجرایی می شود و از تردد آنها در جاده های کردستان ممانعت می شود.
فرمانده پلیس راه کردستان افزود: در روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند سالجاری هم در محورهای بانه-سقز و مریوان-سنندج از هفت صبح تا ۱۰ شب عبور هرگونه کامیون ممنوع است.
سرهنگ گوهری با اشاره به اینکه تنها در موارد ضروری امکان تردد کامیون در روزهای ممنوعیت وجود دارد، تاکید کرد: در روزهای ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۶ فروردین سال آینده ممنوعیت تردد کامیون اجرا می شود.
وی همچنین یادآور شد: بر اساس تصمیمی که به صورت سراسری گرفته شده است، از ۲۵ اسفند تا پایان تعطیلات، خودروهایی که برابر ماده هشت رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی بیش از ۱۰ میلیون ریال جرائم رانندگی دارند توقیف نمی شوند و تنها به تذکر به آنها اکتفا می شود.
طول شبکه راه های کردستان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر است که این میزان شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.