هراس از آیت الله
هراس از آیت الله
جریاناتی که مدام در تریبون های خود به تخریب چهره های تاثیر گذار انقلاب و جنگ می پردازند و بر این باورند که این اشخاص کوچکترین مقبولیت و محبوبیتی در جامعه ندارند چرا پس از گذشت چند سال از رحلت آیت الله هاشمی هنوز هم از بردن نام او هراس دارند؟

گفتارنامه: نگاه ممیزی و سلیقه ای به مسائل مختلف کشورسال هاست که بر صدا‌وسیما حاکم شده و نتیجه ای نیز جز ریزش چشمگیر مخاطبین رادیو و تلویزیون درپی نداشته است تا جایی که بسیاری از منتقدین این نگاه سیاست زده، رسانه میلی را نام مناسب تری برای صدا و سیمای ملی می دانند.
‌‌
اما این نگاه غلط سیاسی موجب شد تا صدای اعتراض سید حسن خمینی نیز بلند شود و نسبت به این تبعیض ها و عدم بیان واقعیت ها اعتراض کند و تحریفات صورت گرفته در موضوعات مختلف به ویژه تاریخ دفاع مقدس را مضحک بخواند.
‌‌
سید حسن خمینی از حذف نام آیت الله هاشمی به عنوان فرمانده جنگ و نقش پر رنگ میرحسین موسوی نخست وزیر زمان دفاع مقدس به شدت انتقاد کرد و طی سخرانی بیان کرد مضحکه است که قصه جنگ را بگوییم و نگوییم فرمانده جنگ آقای هاشمی بود و نگوییم نخست وزیرش چه کسی بوده است، بنیاد شهیدش را چه کسی اداره کرده است و تنها به گروهی خاص بسنده کنیم. در جنگ همه بودند و همین رمز توفیق بود.
‌‌
این که مدیران صدا‌وسیما کوچکترین احترامی برای مخاطبین خود قائل نیست مسئله جدیدی نیست اما دست بردن در تاریخ دفاع مقدس که بدون شک گنجینه گران بهای کشور ماست خیانتی آشکار به نسل های آینده کشورمان است، چرا که به جای آگاهی از واقیعت های کشور، قربانی سیاست بازی هایی خواهند شد که در نهایت موجب کم رنگ شدن و به حاشیه رفتن اصل موضوعات مهمی همچون دفاع مقدس خواهد شد و محدود به چهره های سیاسی نخواهد ماند.
‌‌
گفتنی است در هفته دفاع مقدس در برنامه ها و مستند هایی که در رادیو و تلویزیون پخش شد کوچکترین توجهی به نقش آفرینی های آیت الله هاشمی به عنوان فرمانده جنگ که از سوی امام خمینی(ره) موظف به انجام این امورات بود صورت نگرفت که همین امر موجب اعتراض شدید سید حسن خمینی و دیگر چهره های سیاسی و رسانه ای به این مسئله گردید.
‌‌
درپایان افکار عمومی را دعوت به پاسخ این سوال می کنیم که جریاناتی که مدام در تریبون های خود به تخریب چهره های تاثیر گذار انقلاب و جنگ می پردازند و بر این باورند که این اشخاص کوچکترین مقبولیت و محبوبیتی در جامعه ندارند چرا پس از گذشت چند سال از رحلت آیت الله هاشمی هنوز هم از بردن نام او هراس دارند؟