پیرمردهای اصولگرا علیه جوانان انقلابی
پیرمردهای اصولگرا علیه جوانان انقلابی
آن‌چه مسلم است در شرایط فعلی، پیرمردهای اصولگرا و جوانان انقلابی علیه یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند.

گفتارنامه: حدادعادل رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان که تشکل موازی شورای وحدت این جناح با محوریت جامعه روحانیت مبارز است با تاکید بر اینکه همه امکانات خودمان را باید به صحنه بیاوریم و این اشتباه است که خیال کنیم چون در انتخابات مجلس پیروز شدیم حتما در ریاست جمهوری هم پیروز می‌شویم گفت: از جوانان خواهش می‌کنم که دوگانه تازه ای تحت عنوان پیر و جوان ایجاد نکنند و جوان‌ها هم در درون خودشان و هم با بزرگترها متحد شوند.

پیش تر نیز جوانان به اصطلاح انقلابی انتقادات تند و تیزی را به بزرگان اصولگرا مطرح کردند و اعتقاد دارند که آن‌ها می‌خواهند انتخابات را به نفع خود مصادره کنند.

درهمین رابطه سیدیاسرجبرائیلی از جوانان شاخص جریان انقلابی در یک توئیت کنایه آمیز نوشت: در عبارت دولت جوان حزب‌اللهی، مراد از جوان همان پیر، و مراد از حزب‌اللهی همان اصولگراست لذا نامزدهای جبهه انقلاب باید همان چهره‌های همیشگی و شیفته خدمت باشند، البته شکست هم نوعی پیروزی است.

آن‌چه مسلم است در شرایط فعلی، پیرمردهای اصولگرا و جوانان انقلابی علیه یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند.

جناح راست و جریان انقلابی از یک سو اجماع دارند که باید اصلاح‌طلبان از صحنه انتخابات حذف شوند و از سوی دیگر میان خود دارای اختلافات عمیق جهت معرفی کاندیدای نهایی هستند.

به هر تقدیر باید منتظر تحولات آینده بود و این‌که جریان انقلابی بازهم می‌تواند با یک انتخابات حداقلی مانند مجلس، دولت را نیز در اختیار بگیرد و پروژه یکدست‌‌سازی حاکمیت به سرانجام مطلوب برسد یا این‌که اتفاقات غیر‌منتظره معادلات آن‌ها را برهم خواهد زد.