پایان ظریف
پایان ظریف
ظریف وارد زمین‌ بازی خطرناکی شد که با نیات سوء طراحی شده بود. عدم تسلط لازم او بر سیاست داخلی به طراحانِ طرح "پایان ظریف" کمک شایانی نمود.

گفتارنامه: پس از انتشار فایل محرمانه صوتی محمدجواد ظریف و جو سنگینی که علیه وی ایجاد شد، رهبر‌انقلاب در واکنش غیرمستقیم به وزیرامورخارجه، سخنان ظریف را خطای بزرگ و تکرار حرف‌های دشمنان اعلام کردند.

محمدجواد ظریف که اصلاح‌طلبان سرمایه‌گذاری عظیمی برای انتخابات ریاست‌جمهوری روی او انجام دادند و با توجه به توفیقات احتمالی مذاکرات وین می‌توانست در جامعه موج‌آفرینی نماید، در حال حاضر با شرایط غیرقابل پیش‌بینی مواجه شده است.

ظریف اگر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام نماید، با توجه به فایل صوتی و واکنش رهبرانقلاب به او، احتمال قریب به یقین ردصلاحیت خواهد شد.

به نظر می‌رسد انتشار فایل محرمانه صوتی وزیرامورخارجه با هدف ویژه “پایان ظریف” منتشر شد.

اقدامی که به نظر می‌رسد برخی دست‌های پشت پرده در جناح نزدیک به ظریف در سازماندهی آن نقش داشتند تا قوی‌ترین گزینه اصلاح‌طلبان که حتی موجب هراس جناح مخالف‌شان بود را از صحنه خارج نمایند.

ظریف وارد زمین‌ بازی خطرناکی شد که با نیات سوء طراحی شده بود. عدم تسلط لازم او بر سیاست داخلی به طراحانِ طرح “پایان ظریف” کمک شایانی نمود.

البته ظریف می‌تواند با کاندیداتوری و سپس ردصلاحیت احتمالی‌اش، خود را میان بدنه حامیان خود در جامعه ماندگار نماید، هرچند این اقدام با روحیات او خیلی سازگار نیست.